Voor 23:00 besteld, morgen in huis

Gratis verzending vanaf €17,50

Steun de boekensector

Perfecte resten

Auteur(s): Helen Fields
Taal: Nederlands
0,2/5
2 recensies
Perfecte resten
Perfecte resten
Perfecte resten

Recensie

Aantal recensies: 2

Recensie door: Rachel van der Lee
4/5

Schotse thriller drijft op sterke personages

[Recensie] Op een afgelegen plek in de Schotse Hooglanden wordt het verbrande lichaam van een vrouw aangetroffen. De enige overblijfselen die gebruikt kunnen worden om het lichaam te identificeren zijn een paar tanden en een reepje stof. De moordenaar weet zijn sporen perfect uit te wissen. Het rechercheteam van Callanach en Turner staat voor een groot raadsel. Het duurt dan ook niet lang of er wordt nog een vrouw ontvoerd. Het team staat onder druk om het slachtoffer te vinden voordat het te laat is.

Rechercheursduo

Het eerste deel van een nieuwe serie rondom de rechercheurs Luc Callanach en Ava Turner. Luc Callanach is net vertrokken bij Interpol. Hij wil zich graag bewijzen tegenover zijn nieuwe collega’s, met name Ava Turner. Het verhaal speelt zich af in Schotland. Overdreven beschrijvingen van de omgeving blijven achterwege.

Levensverhalen

Dit is de zoveelste serie rondom een stel rechercheurs. Dan denk je dat het even kan duren voordat het verhaal samenhangend wordt. Toch weet dit verhaal te boeien, omdat de personages steeds interessanter beginnen te worden. De onderlinge spanning en de levensverhalen van de personages nodigen uit om door te lezen. Bovendien is het in Perfecte resten meteen duidelijk dat er haast geboden is in het onderzoek.

Voorspelbare gebeurtenissen

Aanvankelijk is de schrijfstijl oppervlakkig. Maar naarmate je verder komt, merk je dat Perfecte resten een prima boek is. Vooral de laatste bladzijden zijn heel spannend. Ondanks een aantal voorspelbare gebeurtenissen, weet de schrijfster de aandacht van de lezer vast te houden. Het maakt zeker nieuwsgierig naar een volgend deel, ondanks dat er al zoveel thrillers zijn met dit thema. De personages maken het geheel boeiend. Je wil graag weten wat er in een volgend deel met ze gaat gebeuren.

Voor het eerst gepubliceerd op De Leesclub van Alles

Recensie door: Joop Liefaard
4/5

Helder gruwelboek fascineert dankzij sterke opbouw

[Recensie] Op een afgelegen plek in de Schotse Hooglanden wordt het verbrande lichaam van een vrouw gevonden. Aan de hand van een stukje stof van een sjaal en een tand die op de plaats delict worden gevonden kan de patholoog vaststellen dat het om Elaine Buxton gaat. Inspecteur Luc Callanach die net in Edinburgh is aangekomen na zijn vertrek bij Interpol en nauwelijks kennis heeft gemaakt met zijn nieuwe team, wordt belast met het onderzoek naar de gruwelijke dood van de vrouw. 

In een geheime kamer in een woning in Edinburgh wordt een vrouw gevangengehouden door een sadistische moordenaar die haar martelt en vernedert en daarvan geniet. Dan verdwijnt opnieuw een vrouw en ook zij wordt op een barbaarse wijze om het leven gebracht. Callanach ziet verbanden tussen de twee moorden. Maar wat hij vooral ziet is dat de moordenaar zeer zorgvuldig te werk gaat en geen enkel spoor van zichzelf achterlaat.

Sterke maag vereist

Helen Fields studeerde rechten en werkte daarna meer dan tien jaar als advocaat in Londen. Tegenwoordig heeft zij samen met haar echtgenoot een filmproductiemaatschappij in Los Angeles, waar ze als scenarioschrijver en producer werkzaam is. Perfecte resten is het eerste deel van de Callanach-serie. Het boek is vertaald door Ernst de Boer en Ankie Klootwijk.

Het verhaal is goed geconstrueerd en in een vloeiende en heldere stijl geschreven. Helen Fields heeft ervoor gekozen om de moordenaar al meteen in het begin van het verhaal bekend te maken. Dat geeft de lezer een voorsprong op het politieteam, want je weet wat er gaat gebeuren en door welke motieven deze psychopaat wordt geleid. Er komen een aantal gruwelijke scenes in het boek voor die van de lezer een sterke maag vereisen. Schotland is het land waar het verhaal zich afspeelt, maar beschrijvingen van het fascinerende landschap van Schotse Hooglanden en de sfeervolle hoofdstad Edinburgh zul je in het boek nauwelijks aantreffen.

De personages zijn goed uitgewerkt. In de loop van het verhaal wordt het duidelijk waarom Luc Callanach zijn positie bij Interpol moest opgeven en naar Schotland vertrok. Hij vertelt dit verhaal beetje bij beetje aan zijn collega Ava Turner, met wie hij een vertrouwelijke en professionele band opbouwt. Zij helpen elkaar, want ook Ava is met een schokkende zaak bezig waarin de Rooms-katholieke kerk een bedenkelijke rol speelt.

Enerverende climax

Het verhaal is spannend en door een aantal fraaie plotwendingen meeslepend waardoor je het boek maar moeilijk opzij kunt leggen. In de laatste paar hoofdstukken werkt Helen Fields naar een enerverende climax toe, die in vergelijking met de solide opbouw van het verhaal wat over de top is.

Helen Fields heeft met Perfecte resten een uitstekende thriller geschreven die, hoewel het verhaal soms gruwelijk is door veel thrillerliefhebbers hooggewaardeerd zal worden. 

Eerder verschenen op Pagina 85

Samenvatting

Dwarsligger 630 is Perfecte resten van Helen Fields

De ideale thriller voor fans van Mo Hayder, M.J. Arlidge en Samuel Bjørk.

Het is zijn eerste werkdag bij de Schotse politie en Luc Callanach krijgt meteen het onderzoek naar de moord op een advocate toegewezen. Luc wil zijn nieuwe team en directe collega Ava Turner graag laten zien wat hij waard is, maar de moordenaar is een geduchte tegenstander die zijn sporen vakkundig weet uit te wissen. Dan wordt opnieuw een succesvolle vrouw ontvoerd, en ook haar lot is gruwelijker dan Luc zich ooit had kunnen voorstellen…

Perfecte resten is het eerste deel van een verslavende serie, met in de hoofdrollen Luc Callanach en Ava Turner.

Reacties van lezers:

"Het is geen whodunit thriller, maar hoe en wanneer krijgen ze de dader te pakken en waarom doet hij dit? Gecombineerd met een vlotte schrijfstijl wil je deze thriller echt niet wegleggen." - Linda op Hebban.nl

"Het verhaal wordt vanuit twee perspectieven geschreven. De ene keer vanuit Luc Callanach en de andere keer vanuit de moordenaar. Als lezer weet je dus al wie de moordenaar is, maar omdat de moordenaar zo meedogenloos is en zo zorgvuldig zijn sporen opruimt, wil je door blijven lezen om erachter te komen wanneer Callanach erachter komt wie de moordenaar is." - Mariëlle op Hebban.nl

Toon meer Toon minder
€ 13,99

Verwachte leverdatum: vrijdag 30 oktober


Taal
Nederlands
Bindwijze
Paperback
ISBN
9789049807627
Verschijningsdatum
september 2019
Druk
2
Aantal pagina's
720 pagina's
Illustraties
Ja
Nurcode
305: Literaire thriller
Thema's
  • Fictie
  • Misdaad en mysteryfictie
  • Misdaad en mystery: politieserie
Categorieën

Auteur
Uitgever
Dwarsligger

Service & contact

Heb je ons nodig? Onze klantenservice helpt je graag verder

Klantenservice

Gratis bezorging

vanaf € 17,50

Retourneren

retourneer je artikel

Op werkdagen voor 23:00 besteld

morgen in huis

Stevig verpakt

bezorgd door PostNL

Veilig en snel winkelen